1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość I Komunii Świętej. Msza tej uroczystości o godz. 10.00. Po raz pierwszy do Stołu Pańskiego przystąpi 54 dzieci. Niech ten uroczysty dzień będzie dla dzieci  pierwszokomunijnych, ich rodziców i najbliższych ważnym krokiem w podążaniu w życiu za Chrystusem, w budowaniu relacji miłości z Bogiem i Kościołem. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
  2. Nabożeństwo majowe odprawiane jest w naszej parafii w dni powszednie od poniedziałku do piątku na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.45; w soboty w ramach parafialnego różańca   po mszy św. wieczornej a w niedziele po sumie o godz. 12.00.
  3. W następną niedzielą, 12 maja gościć będziemy w naszej parafii przedstawiciela Katolickiego Radia   Podlasie. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona będzie na funkcjonowanie tej naszej diecezjalnej rozgłośni   radiowej
  4. W następną niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. To ważne wydarzenie   Historii Zbawienia wpisujące się w Tajemnicę Paschalną, zapowiadające dar obecności Ducha Świętego.   Choć miało ono miejsce czterdzieści dni po zmartwychwstaniu, dzień ten wypada zawsze w czwartek,   Kościół w Polsce od kilkunastu lat świętuje tę uroczystość w kolejną niedzielę, tak by wszyscy mieli   możliwość obecności na mszy św. w kościele.
  5. Również w następną niedzielę o godz. 14.00 poświęcenie pól w Czernicu i w Kawęczynie.
  6. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców Czernica : pp. Lipiec Tomasz i Bożena; pp.   Bernaciak Przemysław i Paulina; pp. Niska Damian i Paulina; pp. Łagodzińscy Adam i Celina.