1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się w obchodach liturgicznych okres wielkanocny a rozpoczyna okres zwykły. Za publiczny udział w śpiewie hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Zgodnie z rozporządzeniem biskupów czas Komunii świętej wielkanocnej jest przedłużony do następnej niedzieli czyli do uroczystości Trójcy Świętej. Jeśli ktoś jeszcze nie wypełnił przykazania kościelnego spowiedzi przynajmniej raz w roku i komunii świętej w okresie wielkanocnym to bardzo gorąco zachęcamy aby odważył się i podjął to duchowe wyzwanie w tym tygodniu.
 2. Jutro, 20 maja, drugi Dzień Zielonych Świątek - Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.
 3. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania:
  wtorek, 21 maja - kl. VIII A z Kłoczewa
  środa. 22 - kl. VIII B z Kłoczewa
  czwartek - kl. VIII z Czernica
  Spotkania rozpoczynają się o godz. 19.00 na plebanii.
  Sakramentu bierzmowania udzieli Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda 20 czerwca (czwartek) podczas mszy św. o godz. 16.00
 4. Spotkanie organizacyjne ministrantów przed obrzędem obłóczyn oraz nowych kandydatów na ministrantów (chłopcy, którzy przyjęli w tym roku I Komunię Świętą) odbędzie się w poniedziałek, 20 maja o godz. 19.00 w sali katechetycznej. Uroczystość obłóczyn i przyjęcia nowych kandydatów - w piątek, 24 maja podczas mszy św. o godz. 18.00.
 5. W przyszłą niedzielę, 26 maja młodzież z KSM naszej parafii zaprasza na kiermasz ciast. Po każdej mszy św. będzie można nabyć wypieki własnoręcznie wykonane przez członków KSM. Dochód przeznaczony będzie na bieżącą pracę formacyjną: udział w rekolekcjach wakacyjnych, obozy szkoleniowe, zakup materiałów przeznaczonych na organizację „Wakacji z Bogiem” czy też dekoracji okolicznościowych w kościele. Zachęcamy do wsparcia w ten sposób działań naszej młodzieży.
 6. Również w przyszłą niedzielę, 26 maja wypada ostatnia niedziela miesiąca. Z tej racji o godz. 19.00 w kościele „Męski Różaniec”.
 7. 26 maja, w niedzielę, w Pratulinie - 9. Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Rozpoczęcie uroczystości w Pratulinie o godz. 10.00. Uroczysta Msza św. o godz. 12.30. Zachęcamy do udziału.
 8. 7 czerwca w Miętnem uroczystości 40. Rocznicy Obrony Krzyża w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem. Jak widzimy historia lubi się powtarzać. Dzisiaj również dąży się do tego by przestrzeń publiczną wyzuć z jakichkolwiek oznak życia religijnego. Tym bardziej powinniśmy czerpać z ducha męstwa i odwagi ówczesnej młodzieży. Szczegóły uroczystości w Miętnem na plakacie.

 9. Nabożeństwa majowe w naszej parafii: w dni powszednie od poniedziałku do piątku - godz. 17.45; w soboty - po mszy św. wieczornej razem z różańcem parafialnym; w niedziele po sumie o godz. 12.00.
 10. W przyszłą niedzielę, 26 maja o godz. 14.00 poświęcenie pól w Janopolu.
 11. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców kolonii Czernic: pp. Masiczak Tadeusz i Ewa; pp. Sągol Jan i Katarzyna; pp. Skowrońscy Leszek i Beata; pp. Błażejczyk Mariusz i Małgorzata.