1. Dziś, w Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie. Niech ta intencja towarzyszy naszym codziennym, osobistym modlitwom. Również w naszych modlitwach wspólnotowych w kościele, podczas mszy św. i nabożeństw polecać będziemy Bogu, przez pośrednictwo Maryi, Wychowawczyni powołań kapłańskich, sprawę otwartości na głos Bożego wezwania i rozeznawania powołania życiowego przez członków wspólnoty Kościoła. 

  2. W najbliższy wtorek, 23 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha — głównego patrona Polski. Przez pośrednictwo tego, który pod koniec X w., u zarania państwowości i chrześcijaństwa w Polsce, głosił Ewangelię na ziemiach naszej Ojczyzny, był z tego powodu prześladowany a w końcu zamordowany, módlmy się o wiarę i odwagę świadczenia o Chrystusie dla każdego z nas. 

  3. Również we wtorek, 23 kwietnia wspominamy Błogosławionych Męczenników z Pratulina i oddajemy cześć ich relikwiom. Członkowie Bractwa „Strażnicy Kościoła" z naszej parafii zostali zaproszeni do Pratulina, by tam, w miejscu męczeństwa unitów, wziąć udział w comiesięcznej nowennie. Transmisja mszy św. z Pratulina z udziałem przedstawicieli naszej parafii na antenie Katolickiego Radia Podlasie we wtorek o godz. 19.00. 

  4. W tym tygodniu codziennie, oprócz wtorku, o godz. 17.00 odbywać się będą próby dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej. Uroczystość odbędzie się w niedzielę 5 maja podczas mszy św. o godz. 10.00. Z tej racji, w niedzielę 5 maja, o godz. 7.00 zostanie odprawiona dodatkowa msza św. dla wszystkich wiernych. Msza św. o godz. 10.00 będzie zarezerwowana dla uczestników uroczystości I Komunii Świętej. 

  5. Po raz kolejny alumni Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej zapraszają do gmachu seminarium w Nowym Opolu k. Siedlec na sztukę teatralną przygotowaną przez kleryków II i III roku formacji i studiów. Tym razem zostanie zaprezentowany spektakl pt. „PRYMAS" — o Błogosławionym Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Organizujemy wyjazd na tę sztukę w dn. 11 maja b.r., w sobotę na godz. 15.00. Zapisy już od dzisiaj w zakrystii i kancelarii parafialnej. 

  6. W sobotę 27 kwietnia o godz. 18.30 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Rykach, z okazji przypadającej w tym roku 10. rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II, odbędzie się koncert zespołu „Mała Armia Janosika". Jest to największy zespół muzyczny — kapela góralska składający się przede wszystkim z dzieci i młodzieży oraz muzyków z Podhala. Na ten wyjątkowy koncert zaprasza Starosta Powiatu Ryckiego, Proboszcz Parafii w Rykach i Dyrektor Powiatowej Bibliotek Publicznej w Rykach. 

  7. W przyszłą niedzielę, 28 kwietnia wypada ostatnia niedziela miesiąca. O godz. 19.00 w kościele „Męski Różaniec". 

  8. Również w przyszłą niedzielę, 28 kwietnia o godz. 14.00, poświęcenie pól w Padarzu i Sosnówce. 

  9. Także w przyszłą niedzielę, 28 kwietnia, wolontariusze — uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czernicu — po każdej mszy św. zbierać będą do puszek ofiary przeznaczone na funkcjonowanie Hospicjum im. św. s. Faustyny Kowalskiej w Stawach k. Dęblina. 

  10. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców Czernica: p. Marcin Dębek; p. Aneta Dębek; pp. Janiszek Karolina i Łukasz; p. Lipiec Ryszard; p. Przybysz Iwona; pp. Sobiech Ewa i Roman; pp. Komar Monika i Marcin.