1. Dzisiaj, z racji ostatniej niedzieli miesiąca, o godz. 19.00 w kościele „Męski Różaniec".
 2. Dzisiaj również o godz. 14.00 procesja poświęcenia pól w Padarzu i w Sosnówce.
 3. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czernicu, dzisiaj po każdej mszy św. zbierają do puszek ofiary   przeznaczone na funkcjonowanie Hospicjum im. św. s. Faustyny Kowalskiej w Stawach k. Dęblina.
 4. W pierwsze dni tego tygodnia trwać jeszcze będą próby i ćwiczenia do uroczystości I Komunii Świętej   dlatego nie będzie jeszcze wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. Adoracja zostanie wznowiona 1 maja, w środę, wraz z rozpoczęciem nabożeństwa majowego. Wystawienie   Najświętszego Sakramentu rozpoczynać się będzie o godz. 17.00. Nabożeństwo majowe odprawiane będzie   w dni powszednie od poniedziałku do piątku na zakończenie adoracji, przed mszą św. wieczorną   i rozpoczynać się będzie o godz. 17.45; w soboty w ramach parafialnego różańca po mszy św. wieczornej   a w niedziele po sumie o godz. 12.00. W tym tygodniu, w piątek, z racji uroczystości Maryi Królowej Polski   wieczorne nabożeństwo majowe po mszy św. o godz. 16.00. Zachęcamy również do tradycyjnego   gromadzenia się i śpiewu litanii do Matki Bożej przy krzyżach i kapliczkach w poszczególnych wioskach.
 6. W nadchodzącym tygodniu wypada również I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. To szczególne   dni w tradycji Kościoła gdy modlimy się: w czwartek dziękując Chrystusowi za Eucharystię i kapłaństwo;   w piątek wynagradzając Najświętszemu Sercu Jezusowemu; w sobotę oddając cześć Niepokalanemu Sercu   Maryi; w niedzielę uwielbiając obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Te modlitwy łączyć   będziemy z zasady z nabożeństwem majowym. Jednakże w piątek, 3 maja nabożeństwo ku czci Serca   Jezusowego — po mszy św. o godz. 8.00. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy św. porannej   o godz. 7.00 i w ramach parafialnego różańca po mszy św. wieczornej. W niedzielę po mszy św. o godz.   12.00 nabożeństwo majowe i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Bardzo prosimy o odbywanie   spowiedzi św. z racji wspomnianych nabożeństw już od poniedziałku. Szczególnie w piątek, w uroczystość   Matki Bożej trudno nam będzie efektywnie służyć wszystkim chętnym w konfesjonale. W I czwartek   miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00.
 7. W tym tygodniu, w piątek 3 maja wypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski   i Narodowe Święto Konstytucji 3-go maja. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego   o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00. O godz. 12.00 mszą św. w intencji strażaków rozpoczną się Gminne   Obchody Dnia Strażaka. Po mszy św. dalsze uroczystości przy OSP w Janopolu. Z racji uroczystości w tym   dniu nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Również 3 maja, w piątek na mszę św. o godz. 16.00 zapraszam dzieci z klas IV i ich rodziców na kolejne   spotkanie formacyjne po I Komunii Świętej. Zachęcamy do wcześniejszej spowiedzi świętej.
 9. W sobotę, 4 maja parafialne wspomnienie św. Barbary, patronki dobrej śmierci. Msza św. wieczorna o godz.   18.00 odprawiana będzie w intencji wszystkich zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Od   godz. 17.30 modlitwa i odczytywanie imion zmarłych z kartek wypominkowych złożonych przez   mieszkańców Kawęczyna od nr. 1 do 48.
 10. W przyszłą niedzielę 5 maja o godz. 10.00 I Komunia Święta. Ta msza św. jest przeznaczona dla   bezpośrednich uczestników tej uroczystości: dzieci, ich rodziców, chrzestnych, dziadków i zaproszonych   gości. Dodatkowa msza św. niedzielna dla pozostałych parafian o godz. 7.00 i tradycyjnie o godz. 8.00, 12.00   i 16.00. Dzień wcześniej, w sobotę 4 maja I Spowiedź Święta dla dzieci z klas III od godz. 16.00.
 11. Organizujemy wyjazd do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej na sztukę teatralną   przygotowaną przez alumnów seminarium pt. PRYMAS. Spektakl wystawiany będzie w Nowym Opolu   k. Siedlec w sobotę 11 maja o godz. 15.00. Wyjazd z Kłoczewa o godz. 13.00. Zapisy w zakrystii.
 12. Sprzątanie kościoła w tym tygodniu odbywać się będzie przed uroczystościami 3 maja i I Komunii Świętej.   Prosimy o to rodziców dzieci przystępujących do I Komunii Świętej.
 13. W minionym tygodniu na Sąd Boży przed oblicze Pana został wezwany ś.p. Bolesław Szczypiński   z Czernica. Pogrzeb odbędzie się w najbliższy wtorek 30 kwietnia o godz. 10.30 — różaniec, a o godz. 11.00 —   msza św. Pomódlmy się w jego intencji. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.