1. Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy Dzień Modlitw o Ochronę Życia Poczętego. Wobec ideologicznego zacięcia wielu środowisk politycznych, przejawiającego się aroganckim, tryumfalistycznym wprowadzaniem ustawodawstwa skierowanego wbrew ochronie życia, głos wołający o poszanowanie każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci jest ignorowany i wyśmiewany. Tym bardziej trzeba nam prosić Boga o postawę wierności dla nas wszystkich, o odwagę a nade wszystko o osobiste nawrócenie i życie w świetle Bożych przykazań. Dzisiaj po sumie o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa do Świętej Rodziny w tych intencjach. Również podczas dzisiejszej Drogi Krzyżowej po mszy św. o godz. 16.00, odprawianej w dniu parafialnego wspomnienia tajemnicy Podwyższenia Krzyża Świętego w intencji wszystkich czcicieli Relikwii Krzyża modlić się będziemy o światło dla sumień i poszanowanie każdego życia ludzkiego.
  2. Od przyszłej niedzieli 21 kwietnia rozpoczynamy tradycyjne modlitwy w intencji pracy rolników i o dobre plony oraz efekty pracy na roli. Poprzez obrzęd poświęcenia pól chcemy prosić Boga o urodzaje i zawierzyć Mu pracę rolników. W przyszłą niedzielę poświęcenie pól w Przykwie i Julianowie o godz. 14.00. Na tablicach ogłoszeniowych wywieszony jest również harmonogram poświęcenia pół na kolejne niedziele.
  3. W związku ze zbliżającą się Uroczystością I Komunii Świętej w tym tygodniu odbywać się będą spotkania i rozmowy z rodzicami i dziećmi z klas III z proboszczem a w kolejnym tygodniu próby w kościele przed uroczystością. Spotkania w dniach od 16 do 18 kwietnia według ustalonego harmonogramu rozpoczynać się będą o godz. 16.30. Próby w następnym tygodniu o godz. 17.00. W tych dniach nie będzie uroczystego wystawienia i adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele.
  4. W następną niedzielę 21 kwietnia obchodzić będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza. Modlić się będziemy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona będzie na funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej.
  5. Składam gorące podziękowanie strażakom z Przykwy za uprzątnięcie strychu nad kościołem, gdzie znajdowało się wiele zanieczyszczeń (gałęzi, odchodów) naniesionych przez ptaki. Sterty wysuszonych gałęzi stanowiły realne zagrożenie pożarowe dla świątyni. Dziękuję raz jeszcze za tę pracę wykonaną wczoraj.
  6. Gratulujemy naszym ministrantom zajęcia II miejsca w Diecezjalnym Turnieju Piłki Nożnej Halowej rozgrywanego w ramach Ligi Ministranckiej. Po jesiennych dwustopniowych eliminacjach wczoraj w Siedlcach odbył się turniej finałowy z udziałem czterech najlepszych w eliminacjach drużyn z całej diecezji. Nasi ministranci w tych rozgrywkach wygrali dwa z trzech meczy i tym samym zajęli II miejsce. Gratulujemy. Mam nadzieję, że to osiągnięcie przyczyni się do dalszej konsolidacji ministrantów nie tylko sportowej ale również tej liturgicznej.
  7. Sukcesy odnoszą również dziewczęta z naszej parafii. Tym razem na polu muzycznym. W ramach XII Powiatowego Festiwalu Dziecięcej Piosenki Ludowej GAIK kategorię dzieci klas IV-VI zdominowały nasze parafianki. I miejsce zajęła Marysia Łubianka z Kawęczyna ze SP w Czernicu, III miejsce Kamila Przybysz ze SP w Czernicu zaś wyróżnienia specjalne zdobyły: Iza Woźniak i Lena Wieczorek ze SP w Kłoczewie oraz Wiktoria Pietrzak ze SP w Czernicu. Szczerze gratulujemy.
  8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Karol Piotr Świtaj, kawaler, zam. w Kłoczewie, par. tut. i Agata Paziewska, panna, zam. w Stefanowie, par. Zwiastowania NMP w Żelechowie, zapowiedź 3.; Patryk Przybysz, kawaler, zam. w Czernicu, parafii tut. i Zofia Zawadka, panna zam. w Skrudzie, par. św. Bartłomieja w Korytnicy, zapowiedź 2.; Rafał Pudło, kawaler, zam. w Swatach, par. Najświętszego Zbawiciela w Rykach i Klaudia Mąkowska, panna, zam. w Wylezinie, par. tut. zapowiedź 2; Kacper Józef Błażejczyk, kaw. zam. w Sobolewie, par. Świętej Rodziny i Św. Ap. Piotra i Pawła w Sobolewie i Anna Żmuda, panna, zam. w Padarzu par. tut., zapowiedź 1. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym duszpasterzy.
  9. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy kolejnych mieszkańców Czernica: pp. Dębek Jarosław i Angelika, pp. Jaszczyk Jacek i Paulina, pp. Dębek Mirosław i Jadwiga.
  10. Echo Katolickie.
  11. W minionym tygodniu na Sąd Boży przed oblicze Pana została wezwana śp. Eugenia Gula z Kawęczyna. Pomódlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.